Mikrotápanyag terápia

Minden tápanyagnak, amire az emberi szervezetnek szüksége van, kiegyensúlyozott arányban kell rendelkezésre állnia, a természetes egyensúly fenntartásához.

 

Az energiaszállító makrotápanyagokhoz (szénhidrát, fehérje és zsír) hasonlóan a mikrotápanyagok (vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek) is folyamatosan elhasználódnak, ezért a szervezet napi, megfelelő mennyiségű ellátása nagyon fontos. Ennek alapja a sok friss gyümölcsöt és zöldséget tartalmazó kiegyensúlyozott étrend.

Az aktuális táplálkozási jelentések azt mutatják, hogy a tápanyagfelvétel szempontjából cselekedni kell. Például megfelelően, csak a lakosság 50%-a D-vitamin-ellátott. Ugyanígy a cink nyomelem és C-vitamin esetében is kritikus a helyzet. A férfiak és nők negyede túl kevés cinket vesz magához, valamint a C-vitamin-ellátás különösen a gyermekek esetében nyilvánvalóan nem optimális.

Egy jó alapellátás kiegyensúlyozott arányban tartalmazza az összes fontos vitamint, ásványi anyagot és biológiailag aktív összetevőt. Ahhoz, hogy egy étrendkiegészítő valóban eredményes legyen, fontos a rendszeres bevitel, a mikrotápanyagok minősége és a tápanyagtartalom. Emiatt fontos az ajánlott fogyasztás figyelembe vétele. A gyakorlatban a modern, jól felszívódó mikrotápanyag-vegyületeket (aktív vitaminok, szervesen kötött ásványi anyagok) tartalmazó tiszta anyag készítmények állnak rendelkezésre, amelyek hipoallergén formulájuk által jó kompatibilitást biztosítanak. Ezen kívül a mesterséges szín- és ízanyagok, illetve a kenőanyagok, mint a magnézium-sztearát következetesen elhagyott.

A célzott és megfelelő minőségű alapellátás támogatja a mikrotápanyag-ellátást, valamint vitalitást és jó közérzetet biztosít, így jelentősen hozzájárul az egészségesebb élethez.

Az optimális tápanyagbevitelhez természetesen a legjobb,és legtisztább készítmények szükségesek – adalékanyagok nélkül, olyan tiszta, amennyire lehetséges.

Vitaminok

A-vitamin (béta-karotin): A béta-karotin egy provitamin, amelyből a szervezet A-vitamint képez. Ez hozzájárul például a látás normál állapotának fenntartásához. Emellett az A-vitamin fontos az immunrendszer, illetve a vas-anyagcsere számára. Tudnivaló: A béta-karotin egy biztos A-vitamin-forrás, mivel a bélben A-vitaminná alakulva csökkenti a beviteli adagot.

B-vitamin: A B-vitaminokhoz tartozik például a folsav, a B12-vitamin és a biotin. A B-csoport vitaminja anyagcsere aktivitásukról ismertek. A B12-vitamin és a folsav hozzájárulnak a fáradtság és kimerültség csökkentéséhez. A biotin jelentős a szép bőr és az ápolt haj számára. Tudnivaló: A B-vitaminok részben szinergetikusan hatnak, így különösen egymással kombinálva érik el teljes potenciáljukat.

C-vitamin: Természetesen a legismertebb vitamin – különleges kapcsolatban áll az immunrendszerrel. A C-vitamin emellett hozzájárul a sejtek oxidatív stressz elleni védelméhez is. Tudnivaló: A C-vitamin általában a természetben a flavonoidokkal fordul elő. Ezek olyan növényi anyagok, amelyek felvétele jótékony hatású. Ezért rendelkezik az acerola C-vitamin olyan jó biológiai hozzáférhetőséggel.

D-vitamin: A napvitamint a szervezet csak a szabadban való sok mozgással tudja előállítani. Ezért, különösen télen gyakori hiánya. A D-vitamin fontos az immunrendszer számára. Tudnivaló: Az ésszerű napon való tartózkodás ugyanolyan fontos, mint a vérszinten keresztüli D-vitamin-ellátás.

E-vitamin: Az E-vitamin hozzájárul a sejtek oxidatív stressz elleni védelméhez. Az E-vitamin regenerációjához fontos a megfelelő mennyiségű C-vitamin bevitel. Tudnivaló: A C- és E-vitaminok nem csak antioxidánsok, hanem erős csapatot is alkotnak és szükségük van egymásra.

Ásványi anyagok

Kálcium: A kácium egy ásványi anyag, amely főként a csontok szempontjából bír nagy jelentősséggel. A D-vitamin és kálcium szinergetikus tulajdonságúak. A kálcium az izmok számára is fontos. Tudnivaló: A “Csontvitamin” szorosan együttműködik a D-vitaminnal. Az erős csontokhoz tehát szükség van napra és kálcium ásványi anyaggal való ellátásra.

Magnézium: A magnézium főként a sport területén ismert, mivel hozzájárul a normál izomműködéshez. Az elektrolit-egyensúly és az energia-anyagcsere szempontjából is jelentős. Tudnivaló: A magnéziumot gyakran “Anti-stressz-ásványként” is nevezik, mivel fontos az idegrendszer számára is.

Nyomelemek

Szelén: A szelén nyomelem hozzájárul a pajzsmirigy normális működéséhez. Emellett fontos az immunrendszer és az antioxidatív sejtvédelem számára is. Tudnivaló: Szelén-ellátásunk függ az élelmiszerlánctól – ha a talaj alacsony szelén-tartalmú, akkor a növények is kevést szelént tartalmaznak.

Jód: Nem hiába jódozott számos étkezési só. Talajaink jódban szegények, így az innen származó élelmiszerek is. A nyomelem hozzájárul a normális kognitív funkciókhoz, valamint a pajzsmirigyhormonok termeléséhez szükséges. Tudnivaló: A DGE által napi 180mcg jód-bevitel ajánlott, terhes nők és szoptatós anyak számára még több. A természetes jódban gazdag élelmiszerek többek között a tengeri halak.

Cink: Az osztriga jó a termékenység szempontjából? Ez magas cink-tartalma miatt lehetséges. A nyomelem nem csak az immunfunkciók számára fontos, hanem alapja az egészséges termékenységnek is. Tudnivaló: Az éllovasok ebben a tökmag, a mák és a lenmag. A cink jelentős az immunrendszer számára, télen különösen oda kell figyelni megfelelő bevitelére.

Ezért annak érdekében, hogy ne veszítsük el rálátásunkat, bemutatjuk európa egyik legismertebb  legkomplexeb  vitamint, ásványi anyagot és nyomelemet tartalmazó termékét a VITALKOMPLEXET amely szervezetünk számára naghyon fontos.

Íme néhány hasznos információ a mikrotápanyag terápiáról.

Varga Endréné Zsófi szakterületei közé tartoznak a táplálkozás adta hiányok visszerendezése ezért a mikrotápanyag  terápia rendekivűl fontosnak tartja.Egy speciális célzott terápia mely segit visszarendezni a hiányokat.